از اوایل دهه هفتاد میلادی بود که تیم ملی تنیس روی میز زنان چین قدرت را کم کم در دست گرفت وتقریبا هیچ جایی برای حریفان باقی نگذاشت.

در سال ۱۹۷۳ تیم تنیس روی میز زنان کره جنوبی موفق شدند مدال طلای قهرمانی مسابقات تیمی جهان را کسب کنند. در همان سال سوئد در بخش مردان قهرمان شد.

پس از ۱۹۷۳ در همه ادوار رقابت‌های جهانی تا ۱۹۹۱ تیم چین بود که توانست مقام قهرمانی رقابت‌های تیمی جهان را در بخش زنان کسب کند.

اما در سال ۱۹۹۱ تیم کره موفق شد مقام قهرمانی جهان را در بخش زنان کسب کند. اما این تیم نه کره شمالی بود و نه جنوبی، بلکه در آن سال تیم متحد Korea در مسابقات حاضر شد و در واقع اولین و تنها تیم ورزشی متحد دو کره بعد از جنگ جهانی و جدایی دو کره بود که بصورت متحد در رقابتی شرکت می‌کردند که باعث قهرمانی کره در رقابت‌های جهانی شد. در سال ۲۰۱۲ فیلمی با عنوان As One در کشور کره جنوبی ساخته شد که ماجرای همین رقابت‌ها را به تصویر می‌کشد.

پرچم تیم متحد Korea

پس از سال ۱۹۹۱ و پس از نوزده سال در مسکو سنگاپور بود که موفق شد ماموریت غیرممکنی را به کمک بازیکنان آماده و البته درخشش فنگ تیان وی انجام دهند و پس از ۱۹ سال جام را از چینی ها پس بگیرند.

این بازی سه یک به سود سنگاپور به پایان رسید:

Screen-Shot-2015-12-20-at-2.40.55-AM

همانطور که گزارشگر بازی در انتهای بازی اشاره می‌کند. مسلما فنگ تیان وی با دو برد ارزشمند در برابر رنک یک و چهار جهان مبدل به یک تاریخ ساز شد. در ادامه سه بازی زیبا از این فینال دیدنی را برای شما آماده کرده ایم که امیدواریم از دیدن آنها لذت ببرید.

برای دانلود به صفحه آپارات مراجعه کنید. بازی بالا مربوط به اولین بازی بین دینگ نینگ و فنگ تیان وی می‌باشد.
بازی دوم که پوئن های بسیار زیبایی به همراه داشت.

و آخرین دیدار که بین فنگ تیان وی و لیو شیون برگزار شد که لحظات دیدنی و تاریخی به همراه داشت: