فردا هجده اکتبر ۲۰۱۶ آغاز رقابت‌های قهرمانی اروپا در سال ۲۰۱۶ می‌باشد، این رقابت‌ها در شهر بوداپست مجارستان برگزار خواهد شد و تا ۲۳ اکتبر ادامه خواهد داشت. این رقابت‌ها در ورزشگاه Tüskecsarnok برگزار خواهد شد:

tuske1

توپ استفاده شده در بازی‌ها Nittaku Premium 40 می‌باشد، اسکوربورد، جعبه حوله و میز داوران نیز توسط Nittaku تامین می‌گردد.میز و تور بازی‌ها را Joola تامین می‌کند.

زمین بازی نیز قرمز Gerflor-Taraflex می‌باشد.

این بازی‌ها در بخش‌های انفرادی مردان و زنان، دوبل مردان و زنان و میکس دوبل برگزار می‌گردد. در دور گذشته رقابت‌ها دیمیتری اوچاروف از آلمان مقام نخست مردان را کسب کرده بود.

screen-shot-2016-10-17-at-11-12-20-pm

در بخش زنان نیز الیزابت سامارا مدافع عنوان قهرمانی می‌باشد.

الیزابت سامارا

screen-shot-2016-10-17-at-11-12-34-pm

در دوبل مردان تیم ترکیبی استفن فگرل و مونتریو از پرتغال و اتریش قهرمان شدند. در دوبل زنان نیز تیم ترکیبی از ترکیه/ اسپانیا نیز به مقام قهرمانی رسیده بودند. در میکس دوبل نیز تیمی از جمهوری چک قهرمان شدند.

 

بازی‌ها ابتدا در بخش مقدماتی صورت می‌گیرد تا بازیکنان برتر به جدول اصلی راه یابند.

در بخش مردان، ۱۲۵ بازیکن حضور دارند که ۳۲ سید برتر به صورت مستقیم در جدول اصلی قرار دارند و ۹۳ بازیکن دیگر در ۲۳ گروه مقدماتی قرار دارند که نفرات اول این گروه ها به صورت مستقیم به جدول اصلی راه می‌یابند و ۹ بازیکن دیگر نیز از نفرات دوم این گروه‌ها به صورت حذفی انتخاب خواهند شد.

جدول اصلی شامل ۶۴ بازیکن است که چهار سید اصلی: دیما، ولادی، فریتاس و تیمو بول هستند.

در بخش زنان نیز ۱۱۱ بازیکن حضور دارند که به روشی مشابه ۳۲ بازیکن برتر در جدول اصلی قرار دارند و باقی بازیکنان در ۱۹ گروه به رقابت خواهند پرداخت تا پس از جدال با یکدیگر به جدول اصلی راه یابند. جدول اصلی نیز ۶۴ بازیکن دارد.

در دوبل مردان، ۵۷ تیم حضور دارند که ۱۶ تیم به بخش اصلی راه یافته‌اند و باقی تیم‌ها در بخش مقدماتی حضور خواهند داشت تا ۱۶ تیم دیگر انتخاب گردند و در یک جدول ۳۲ تیمی به رقابت بپردازند.

در دوبل زنان نیز شرایط به همین صورت می‌باشد. در این بخش ۴۷ تیم حضور دارند.

در بخش میکس دوبل ۶۳ تیم حضور دارند که به طریقی مشابه ۱۶ تیم به صورت مستقیم و ۱۶ تیم به صورت گروهی جدول را تشکیل خواهند داد.

امیدواریم شاهد بازی‌های جداب و دیدنی در این رقابت‌ها باشیم.