این نخستین بار است که در این سالها به این اندازه از دنیای تنیس روی میز دور بوده ام. در این مدت دوستانی نیز لطف کردند و از طریق نظرات و هم تلگرام حال مرا جویا شدند که در اینجا از همه تشکر میکنم.

شاید شروع یک رقابت جذاب و دیدنی فرصت مناسبی برای شروع فعالیت تی تی هیستوری باشد. امسال نیز مانند ۲۶ سال اخیر رقابت های world cup انفرادی مردان برگزار می گردد و بازیکنان برتر دنیا در این رقابت با یکدیگر دیدار میکنند.

رقابت های world cup برای نخستین بار در سال ۱۹۸۰ برگزار شد و از آن به بعد هر سال و به صورت مداوم در بخش انفرادی مردان برگزار میشود.

در بخش زنان نیز از سال ۱۹۹۶ این رقابتها هر سال برگزار میشود.

همچنین این رقابتها هر دو سال در بخش تیمی نیز انجام میپذیرد.

در بخش مردان از سال ۲۰۰۰ به بعد تنها دو غیر چینی موفق به کسب مقام نخست در این رقابت ها شدند. در سالهای ۲۰۰۱ و ۲۰۰۹ ولادیمیر سامسانوف و در سالهای ۲۰۰۲ و ۲۰۰۵ تیمو بول موفق به کسب مقام نخست این رقابت ها شده بود.

امسال رقابت ها در شهر لیژ (Liege) بلژیک از ۲۰ الی ۲۲ اکتبر برگزار میگردد. در سال ۲۰۰۵ نیز world cup در لیژ برگزار شد و در آن سال تیمو بول توانسته بود با شکست حریفان خود به مقام قهرمانی دست یابد.

دو تا از بازی های زیبا سال ۲۰۰۵ را میتوانید در ادامه مشاهده کنید:

 

 

 

یکی دیگر از فینال های دیدنی در سال ۲۰۱۵ برگزار شد؛ در جایی که ما لونگ توانست با شکست فن ژندونگ به مقام قهرمانی دست یابد:

 

سال گذشته نیز رقابت ها با شگفتی سازی کریستین کارلسون و قهرمانی فن ژندونگ به پایان رسید.

و اما امسال بازیکنان حاضر در این رقابت ها به شرح زیر هستند:

مجموع جوایزی که در این رقابت ها اهدا خواهد شد ۱۵۰ هزار دلار است که تقسیم بندی آن بصورت زیر می باشد:

بازی ها از فردا در دور مقدماتی از ساعت ۱۶:۳۰ به وقت ایران آغاز خواهد شد و شنبه بازیهای حذفی از ساعت ۱۳:۳۰ به وقت ایران پیگیری خواهد شد.

روز یکشنبه رقابتهای نیمه نهایی فینال و رده بندی برگزار خواهد شد.

برای مشاهده آخرین اخبار و ویدئوها با تی تی هیستوری همراه باشید.