ژانگ جیکه با توجه به وضعیت مچ پای خود از ادامه رقابت‌های دور نخست انتخابی تنیس روی میز چین برای قهرمانی جهان کناره‌گیری کرد. بسیاری از طرفداران در مورد این موضوع پرسیده‌اند که او کجاست؟ لیو گولیانگ در این زمینه مصاحبه‌ای انجام داده است.

 

سوال: وضعیت ژانگ جیکه (zhang jike) پس از کناره‌گیری از رقابت‌های ۱۲ حیرت‌آور چطور است؟

لیو گولیانگ: ژانگ جیکه (zhang Jike) در حال درمان لیزری در Shenzhen می‌باشد. در ابتدا، او قصد داشت تا در شش مارس برای درمان به پکن برود و هفت مارس به shenzhen بازگردد. اما ما فکر کردیم که ممکن است این سفر باعث خستگی او شود. بنابراین تیم تصمیم گرفت که دکتر تیم، ادوات لازم را از پکن به Shenzhen بیاورد و درمان او را آغاز نماید.

در اپن قطر، او به دلیل تب از رقابت‌ها کناره‌گیری کرد. پایش در آن زمان مشکلی نداشت. بنابراین ما به او اجازه دادیم که در رقابت‌های انتخابی شرکت کند. اما دیروز مصدومیت پایش بدتر شد. او برای رقابت انگیزه کافی را دارد، اما ما نمیخواهیم که ریسک کند. ما مراحل ریکاوری او را ارزیابی می‌کنیم که در مورد شرکت یا عدم شرکتش در دور دوم تصمیم‌گیری نماییم.

او می‌تواند حرکت کند ولی بیم دارد که مصدومیت بدتر گردد. معمولا مردم عادی می‌توانند روی تخت دراز بکشند و استراحت کنند ولی بازیکنان نمیتوانند این کار را انجام دهند. آن‌ها همچنان بایست به تمرین خود ادامه دهند تا وضعیت مسابقه خود را حفظ نمایند. من هر روز با ژانگ جیکه در مورد مصدومیتش صحبت می‌کنم. و مسئولیت ما این است که جلوی بدتر شدن مصدومیتش را بگیریم.

 

سوال: اگر ژانگ جیکه در رقابت‌های ۱۲ حیرت‌آور خوب عمل ننماید، آیا تیم او را برای رقابت‌های قهرمانی تنیس روی میز جهان انتخاب خواهد نمود؟

لیو گولیانگ: ما همچنان باید وضعیت مصدویت او را ببینیم. اگر او مسابقه‌ی دیگری را انجام ندهد و تنها برای چند ماه استراحت کند، مصدومیت پایش بهبود خواهد یافت ولی دستش ممکن است آن کارایی قبل را نداشته باشد. او ریتم خود را از دست خواهد داد. در این مورد، حتی اگر ما او را به رقابت‌های قهرمانی جهان بفرستیم، در وضعیت مسابقه قرار نخواهد داشت. بنابراین باید وضعیت مصدومیت او را بسنجیم و بعد تصمیم بگیریم.

ژانگ جیکه در حال درمان لیزر

ژانگ جیکه

شایان ذکر است رقابت‌های دور اول در حال اتمام است و به مرحله‌ی حساسی رسیده است. فیلم اکثر بازی‌ها در لیست پخش رقابت‌های انتخابی چین قرار داده شده است:

تا ساعاتی دیگر اولین شخصی که به رقابت‌های قهرمانی جهان راه می‌یابد مشخص خواهد شد. برای مشاهده دیگر بازی‌ها نیز به کانال آپارات تی تی هیستوری مراجعه کنید. بسیاری از بازی ها هم بصورت خلاصه و هم به صورت کامل در آپارات قرار داده شده‌اند.