رقابت‌های تیمی در بخش زنان دیروز و دیشب با برگزای بازی‌های رده‌بندی و فینال به پایان رسید. عصر دیروز ژاپن در برابر سنگاپور قرار گرفت، این رقابت‌ با پیروزی در بازی نخست توسط mengyu سنگاپوری آغاز شد که موفق به شکست آی فوکوهارا با نتیجه ۳ بر ۲ گردید. اما در دیدار دوم ایشیکاوا در برابر فنگ تیان وی قرار گرفت که با عملکرد خوب ایشیکاوا و برد ۳ بر ۰ او بازی یک بر یک مساوی شد.

در بازی دوبل تیم فوکوهارا/ میما ایتو موفق شدند سه بر صفر تیم سنگاپور را شکست دهند. امید سنگاپوری‌ها به فنگ تیان وی بود که در بازی چهارم نتوانست Mima Ito را شکست دهد و سه بر صفر مغلوب شد تا ژاپن موفق به کست مدال برنز پینگ پنگ زنان المپیک گردد.

Screen Shot 2016-08-17 at 9.59.59 AMو اما در فینال بازی‌ها چین در برابر آلمان قرار گرفت. چینی‌ها با اختلاف فراوانی توانستند از سد آلمان بگذرند. در بازی نخست لی ژیائو ژیا با نتیجه ۳ بر ۰ موفق به شکست HAN Ying شد. در دومین دیدار لیو شیون ۳ بر ۰ SOLJA Petrissa به راحتی شکست داد و در نهایت در دیدار دوبل با اینکه تیم آلمان موفق شد یک گیم را از آن خود کند، در نهایت سه بر یک مغلوب شد تا تیم پینگ پنگ زنان چین موفق به کسب مدال طلای المپیک ریو ۲۰۱۶ گردد.