چهارمین دوره بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی در باکو برگزار گردید که با عملکرد خوب بازیکنان ایرانی همراه بوده است. در نیمه‌نهایی رقابت‌های مردان، برادران عالمیان توانستند با شکست حریفان خود، فینالی تمام ایرانی را رقم بزنند. از یک سو نیما عالمیان در برابر لی پینگ (Li Ping) قرار گرفت که همانطور که مطلع هستید، بازیکن چینی‌الصل قطر می‌باشد. در این بازی حساس و نزدیک، نیما توانست با نتیجه ۴ بر ۳ پیروز شود و به دیدار فینال راه یابد (۱۱-۷, ۸-۱۱, ۱۱-۷, ۹-۱۱, ۶-۱۱, ۱۴-۱۲, ۱۱-۸).

از سویی دیگر نوشاد عالمیان نیز توانست با شکست قاطع ۴ بر ۰ برابر Li Ahmet ترکیه‌ای به فینال رقابت‌ها راه یابد (۱۱-۹, ۱۱-۴, ۱۱-۸, ۱۱-۷).

نوشاد درباره بازی خود در برابر لی احمت گفت:

بازی امروز در برابر لی احمت بازی خوبی بود و اگرچه که بازی با نتیجه ۴ بر ۰ به پایان رسید، بازی بسیار سختی بود.

نیما عالمیان نیز پس از پیروزی گفت:

لی پینگ بازیکن خوبی است و مسلما پیروزی برابر او ساده نبوده است. او سید نخست بود. اما بار قبل در سال ۲۰۱۵ من او را ۴ بر ۱ شکست دادم، من استراتژی مشابه‌ای را در نظر گرفتم و امروز ۴ بر ۳ پیروز شدم.

یک پوئن زیبا از بازی نیما عالمیان و لی پینگ را میتوانید در ادامه مشاهده کنید که توسط فدارسیون تنیس روی میز ایران منتشر شده است:

 

 

در بازی فینال، نیما و نوشاد عالمیان در برابر هم ایستادند و در این بازی که فوق‌العاده نزدیک دنبال شد، نوشاد توانست با نتیجه ۴ بر ۳ نیما را شکست دهد و قهرمان بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی گردد (۱۳-۱۱, ۷-۱۱, ۱۱-۷, ۸-۱۱, ۱۲-۱۰, ۱۴-۱۶, ۱۱-۹).

در بخش زنان، مریم صامت در مرحله یک چهارم نهایی بازی را به WANG Miao با نتیجه ۴ بر ۰ واگذار کرد تا از دور رقابت‌ها کنار رود، از سویی دیگر ندا شهسواری دیگر نماینده کشورمان در بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی توانست به مرحله نیمه نهایی راه یابد ولی در این مرحله در برابر NING Zhing قرار گرفت که بازی را با نتیجه ۴ بر ۱ واگذار کرد تا به بازی رده‌بندی راه یابد.

در بازی رده‌بندی بار دیگر Wang Miao توانست این بار ندا شهسواری را با نتیجه  ۴ بر ۱ شکست دهد تا دست بازیکنان ایرانی از کسب مدال در بخش بانوان کوتاه بماند.

در صورت منتشر شدن ویدئوهای جدید، ویدئوها را در کانال آپارات منتشر می‌کنم