داشتن یک لیگ پویای پینگ پنگ همواره به رشد این ورزش و اصولا هر ورزشی کمک می‌کند. در رشته پینگ پنگ اکثر بازیکنان مطرح در تعداد کمی از لیگ های دنیا گرد هم آمده اند و به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. در ادامه به معرفی پنج لیگ معتبر دنیا می‌پردازیم.

۱. سوپرلیگ چین

بدون تردید سوپرلیگ چین جز معتبرترین لیگ‌های دنیاست. رقابت‌های این لیگ در ماه‌های may,june و july برگزار می‌گردد. چین به عنوان یک قدرت بزرگ در پینگ پنگ محسوب می‌گردد و تمامی بازیکنان بزرگ آن در سوپرلیگ چین حضور دارند. در سال‌های اخیر، بازیکنان خارجی نیز برای حضور در این لیگ دعوت شده اند تا به معرفی این لیگ در عرصه جهانی نیز کمک شایانی کرده است. بازیکنانی چون تیمو بول، دیما، جو و … در سال‌های اخیر در این لیگ حضور داشته‌اند.

 

۲. بوندسلیگا آلمان

بوندسلیگا آلمان دومین لیگ قدرتمند دنیاست که تمامی بازیکنان برتر آلمانی با تیم‌های این لیگ قرارداد دارند و همچنین بازیکنان مطرح بین‌المللی نیز در این لیگ حضور دارند.

 

۳.لیگ برتر روسیه

لیگ برتر روسیه در سال‌های اخیر طرفداران بیشتری پیدا کرده است. این لیگ شامل تمام بازیکنان سطح بالای روسیه و همچنین تعدادی از بازیکنان مطرح دنیاست.

تعدادی از اسامی بزرگ چون ما لین، سامسونوف، میزوتانی و ما لین در سال‌های اخیر در این لیگ حضور داشته اند.

۴. لیگ حرفه‌ای فرانسه

لیگ حرفه‌ای فرانسه، دیگر لیگ قدرتمند برای حضور بازیکنان اروپایی است و بعد از آلمان و روسیه در جایگاه بعدی قرار دارد.

چهار تیم از این لیگ به رقابت‌های قهرمانی اروپا در این فصل راه یافته‌اند. بازیکنانی چون فریتاس، تریستان، کارلسون، کرینگه و …در این لیگ بازی کرده اند.

 

۵. لیگ برتر اتریش

لیگ برتر اتریش در جایگاه بعدی ایستاده است. مسلما با آلمان، روسیه و فرانسه نمی‌تواند رقابت کند اما همچنان جز لیگ‌های پرقدرت محسوب می‌گردد. SVS Niederösterreich قوی‌ترین تیم این لیگ محسوب می‌گردد که بازیکنانی چون استفن فگرل، chen weixing ، دنیل هبشون و…در آن جضور دارند.

 

علاوه بر لیگ‌های اشاره شده، کشور‌های مانند بلژیک، ایتالیا و سوئد نیز دارای لیگ‌های قدرتمندی هستند.