با پایان یافتن سال ۲۰۱۶ رقابت‌های سوپرلیگ چین نیز به پایان خود رسید. پس از برگزاری هجدمین دور رقابت‌ها در ۲۴ و ۲۵ دسامبر سال گذشته، چهار تیم برتر این رقابت‌ها به مرحله دوم راه یافتند. به این ترتیب در بخش مردان رنکینگ تیم‌ها و بازیکنان برتر به شرح زیر می‌باشند:

Team (Wins, Losses, Points)
۱) Shandong Weiqiao (17, 1, 35)
۲) Bayi Dashang (14, 4, 32)
۳) Bazhou Hairun (11, 7, 29)
۴) Shanghai Zhongxing (11, 7, 29)
۵) Shandong Luneng (11, 7, 29)
۶) Shenzhen Bao An (8, 10, 26)
۷) Jiangsu Zhongchao (6, 12, 24)
۸) Tianjin Haoan (6, 12, 24)
۹) Anhui Langkun (5, 13, 23)
۱۰) Sichuan Changhong (1, 17, 19)

Top 10 Players (Wins, Losses, Points)
۱) Fan Zhendong (22, 3, 308.16)
۲) Xu Xin (25, 6, 306.927)
۳) Ma Long (21, 3, 304.792)
۴) Liang Jingkun (23, 8, 293.368)
۵) Fang Bo (18, 10, 259.5)
۶) Lin Gaoyuan (24, 5, 237.875)
۷) Yan An (9, 9, 204.913)
۸) Zhou Yu (18, 10, 195.373)
۹) Shang Kun (19, 14, 190.5)
۱۰) Zhang Chao (15, 12, 184.25)

به این ترتیب تیم‌های اول تا چهارم به مرحله دوم راه پیدا کردند. همانطور که مشاهده می‌کنید تیم پنجم نیز امتیازی مشابه با تیم‌های سوم و چهارم داشت که به دلیل بازی رو در رو در جایگاه پنجم ایستاد و از راه‌یابی به مرحله نیمه‌نهایی بازماند. همچنین در دور آخر فن ژندونگ با پیروزی‌های خود موفق شد به رتبه اول برترین بازیکن بازگردد، البته شو شین و ما لونگ در این دور در بازی‌ها شرکت نکرده بودند.

در بخش زنان نتایج پس از پایان مرحله نخست به شرح زیر بود:

Final standings:
۱) Shandong Luneng (14:4)
۲) Anxin (13:5)
۳) Shandong Qilu (12:6)
۴) Bayi (12:6)
۵) Shenzhen (11:7)
۶) Beijing (10:8)
۷) Jilin (8:10)
۸) Ordos (5:13)
۹) Shanxi (5:13)
۱۰) Sichuan (0:18)

Top 20 Players (Wins:Losses, Points):
۱) Zhu Yuling, Luneng (31:2, 367.0)

۲) Liu Shiwen, Anxin (25:7, 302.983)
۳) Chen Meng, Shenzhen (21:9, 299.0)
۴ )Mu Zi, Bayi (23:8, 292.383)
۵) Wu Yang, Qilu (21:8, 273.399)
۶) Ding Ning, Beijing (18:11, 249.618)
۷) Wang Manyu, Jilin (22:10, 246.5)
۸) Che Xiaoxi, Shanxi (16:13, 207.125)
۹) Sheng Dandan, Beijing (16:10, 201.536)
۱۰) Feng Yalan, Anxin (15:11, 172.569)
۱۱) Wen Jia, Qilu (15:9, 165.667)
۱۲) Hu Limei, Bayi (9:6, 162.633)
۱۳) Li Jiayi, Ordos (11:19, 148.875)
۱۴) Gu Yuting, Luneng (14:7, 147.0)
۱۵) Yuan Xuejiao, Jilin 13:9, 144.342)
۱۶) Li Xiaodan, Luneng (14:10, 141.137)
۱۷) Li Jiayuan, Beijing (11:18, 139.25)
۱۸) Chen Xingtong, Qilu (14:18, 137.875)
۱۹) Wang Yidi, Shenzhen (8:10, 122.906)
۲۰) Sun Yingsha, Shenzhen (12:12, 110.0)

پس از پایان دور نخست، چهار تیم راه‌یافته به مرحله نیمه‌نهایی در تاریج ۲۹ و ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۶ با یکدیگر روبرو شدند. تیمهای نخست دور اول می‌توانستند حریف خود را برگزینند.

در دیدارهای نیمه‌نهایی مردان نتایج زیر بدست آمد:

Semi Final 1

Shanghai 0:3 Bayi
۱) Xu Xin 2:3 Zhou Kai (9:11, 7:11, 11:7, 11:4, 6:8)
۲) Jung Young Sik 0:3 Fan Zhendong (8:11, 8:11, 4:11)
۳) Zhao Zihao/Shang Kun 0:2 Zhou Yu/Xu Chenhao (7:11, 8:11)

Semi Final 2
Shandong Weiqiao 1:3 Bazhou
۱) Ma Long 3:1 Wang Chuqin (7:11, 11:9, 11:4, 12:10)
۲) Yan An 2:3 Liang Jingkun (14:16, 8:11, 11:7, 11:8, 2:7)
۳) Lin Gaoyuan/Xue Fei 0:2 Cheng Jingqi/Fan Shengpeng (7:11, 9:11)
۴) Ma Long 1:3 Liang Jingkun (10:12, 11:3, 4:11, 5:11)

همانطور که مشاهده می‌کنید شکست Xu Xin در بازی نخست تمام معادلات شانگهای را بر هم زد و Bay توانست به فینال راه یابد. در دیدار دوم نیمه نهایی نیز درخشش Liang Jingkun در شکست یان ان و ما لونگ باعث شد که امید نخست قهرمانی از دور رقابت‌ها حذف گردد و Bazhou به فینال راه یابد.

در بازی‌های نیمه‌نهایی زنان نیز نتایج زیر کسب شد

Semi-finals:

Shandong Qilu 1:3 Anxin
۱) Wen Jia 0:3 Feng Yalan (11:13, 7:11, 5:11)
۲) Chen Xingtong 3:2 Liu Shiwen (11:9, 4:11, 6:11, 11:6, 7:3)
۳) Lan Xi/Chen Xingtong 0:2 Liu Gaoyang/Feng Yalan (12:14, 10:12)
۴) Wen Jia 2:3 Liu Shiwen (11:13, 11:7, 11:9, 10:12, 12:14)

Shandong Luneng 3:1 Bayi
۱) Zhu Yuling 3:1 Sun Mingyang (12:10, 14:12, 8:11, 11:8)
۲) Gu Yuting 0:3 Mu Zi (7:11, 6:11, 6:11)
۳) Gu Yuting/Li Xiaodan 2:0 Liu Xin/Sun Mingyang (11:5, 16:14)
۴) Zhu Yuling 3:1 Mu Zi (11:5, 11:2, 6:11, 11:8)

در فینال زنان تیم Shandong Luneng در برابر Anxin قرار گرفت که این بازی ۳ بر ۱ به سود Anxin به پایان رسید. لیو شیون نقش مهمی در قهرمانی تیم Anxin داشته است.

Final:

Anxin 3:1 Shandong Luneng
۱) Liu Shiwen 3:1 Gu Ruochen (11:8, 8:11, 11:3, 11:8)
۲) Fang Yalan 2:3 Zhu Yuling (11:9, 11:8, 2:11, 9:11, 5:7)
۳) Lin Gaoyang/Feng Yalan 2:0 Li Xiaodan/Gu Yuting (11:6, 11:7)
۴) Liu Shiwen 3:0 Zhu Yuling (13:11, 11:4, 11:4)

در فینال مردان فن ژندونگ شبی به یاد ماندنی برای خود و تیمش خلق کرد. او با دو برد مهم و حیاتی باعث شد که Bay پس از پانزده سال اولین قهرمانی خود را جشن بگیرد

Final

Bazhou 1:3 Bayi

۱) Liang Jingkun 3:0 Xu Chenhao (12:10, 11:5, 11:9)
۲) Wang Chuqin 2:3 Fan Zhendong (11:9, 12:10, 7:11, 10:12, 5:7)
۳) Fan Shengpeng/Cheng Jingqi 1:2 Zhou Yu/Xu Chenhao (9:11, 11:8, 3:7)
۴) Liang Jingkun 0:3 Fan Zhendong (4:11, 9:11, 9:11)

رقابت فینال بین Fan Zhendong در برابر Liang Jingkun

دانلود

مسابقه نیمه‌نهایی بین ما لونگ و Liang Jingkun که موجب شکست ما لونگ شد

دانلود

دانلود

بیش از ۲۰ ویدئو جدید از رقابت‌های سوپرلیگ چین در لیست پخش سوپرلیگ چین در کانال آپارت تی تی هیستوری قرار داده شده است که برای مشاهده و دانلود می‌توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

مشاهده لیست پخش بازی‌های سوپرلیگ چین ۲۰۱۶