روز گذشته در جریان رقابت‌های اپن تنیس روی میز دوحه قطر ۲۰۱۷ اتفاقات جالبی رخ داد. در نیمه بالایی جدول ابتدا ما لونگ با اقتدار و با نتیجه ۴ بر ۰ LIAO Cheng-Ting را شکست داد.

اما دیدار حساس بعدی بین kim minseok و Li ping قطری برگزار شد! این بازی با نتیجه ۴ بر ۱ به سود لی پینگ به پایان رسید. در سومین دیدار مارکوس فریتاس در برابر اشتفن منگل آلمانی قرار گرفت که با نتیجه ۴ بر ۱ بازی را به سود خود به پایان برد.

 

در چهارمین بازی این مرحله نوشاد عالمیان در برابر حریف کروات خود ایستاد که متاسفانه نتوانست او را شکست دهد و با نتیجه ۴ بر ۳ مغلوب شد و از این تورنومنت خداحافظی کرد. به این ترتیب امروز ما لونگ به مصاف لی پینگ و فریتاس به مصاف pucar می‌رود.

در پنجمین دیدار این مرحله WONG Chun Ting در برابر FILUS Ruwen قرار گرفت که در یک بازی نزدیک با نتیجه ۴ بر ۳ به پیروزی دست یافت. در رقابت بعدی چانگ چی یوان با نتیجه ۴ بر ۱ KOU Lei را شکست داد. نیوا کوکی نیز با نتیجه ۴ بر ۱ از سد WALTHER Ricardo آلمانی گذاشت.

اما دیدار بعدی بین آپولونیا و ژانگ جیکه بود که ژانگ جیکه با وجود تب بالا در این رقابت شرکت کرد. او در صحبت‌هایش گفت که پس از تقریبا نیمی از سال که از رقابت‌ها دور بوده، دوست داشته که حتما در این رقابت‌ها شرکت کند و طرفداران خود که از راه‌های دور به این جا آمده‌اند را خوشحال نماید.

 

 

به این ترتیب امروز wong در برابر چانگ قرار خواهد گرفت و نیوا کوکی نیز یک دیدار حساس در برابر ژانگ جیکه خواهد داشت.

در نیمه پایینی جدول ابتدا شو شین در برابر SALIFOU Abdel-Kader قرار گرفت که بازی را با نتیجه ۴ بر ۰ به سود خود به پایان رسانید. در دیگر دیدار فنگ بو با نتیجه نزدیک ۴ بر ۳ از سد JANG Woojin کره‌ای گذشت.

 

اما در یک بازی جنجالی MATSUDAIRA Kenta در برابر liang jinkun ایستاد که این بازی با نتیجه ۴ بر ۳ به سود liang Jinkun به پایان رسید. زمانی که بازی با نتیجه ۳ بر ۳ و دوازده بر یازده به سود liang Jinkun چینی دنبال می‌شد، در آخرین پوئن پس از یک رالی زیبا توپ jinkun به حاشیه میز برخورد کرد که به اعتقاد بسیاری توپ به کنار برخورد کرده و پوئن به سود کنتا بوده است، ولی نظر داور و نپذیرفتن jinkun پوئن به سود بازیکن چینی شد و کنتا از دور رقابت‌ها کنار رفت. رفتار بازیکن چینی بازتابهای منفی در سطح جهانی داشته است. بزودی ویدئوی این بازی نیز در کانال تی تی هیستوری در آپارات قرار خواهد گرفت.

اما در دیگر دیدار نیمه پایینی جدول ماتیاس کارلسون در برابر ولادمیر سامسانوف قرار گرفت که بار دیگر این اسطوره تنیس روی میز با شکست مواجه شد و این بازی را با نتیجه ۴ بر ۲ واگذار کرد. علاوه بر مسائل تاکتیکی شاید از لحاظ روانی نیز ولادی به علت باخت‌های اخیر تحت فشار بالایی قرار دارد. امیدوارم که بتواند یک بازگشت قدرتمند در رقابت‌های قهرمانی جهان داشته باشد.

به این ترتیب امروز، شو شین به مصاف فنگ بو خواهد رفت و کارلسون با Jinkun دیدار خواهد کرد.

 

 

اما در یک چهارم پایینی جدول، دیما ابتدا با نتیجه ۴ بر ۱ جیانگ تیانی را مغلوب ساخت و یوشیدای ژاپنی با نتیجه ۴ بر ۱ از سد JEOUNG Youngsik کره‌ای گذشت.

 

ROBLES Alvaro اسپانیایی با نتیجه ۴ بر ۰ از سد AL-MOHANNADI Ahmad قطری گذشت و در آخرین بازی فن ژندونگ، ۴ بر ۰ و قاطعانه اوشیما را در هم کوبید. به این ترتیب بازی های زیر در مرحله بعد تا ساعاتی دیگر برگزار خواهد شد.

اما در رقابت‌های زنان نیز اتفاقات جالبی رخ داد. PARTYKA Natalia که دارای چهار مدال طلای پاراالمپیک زنان می‌باشد در رقابت در برابر WU Yang چینی در یک بازی حساس با نتیجه ۴ بر ۳ پیروز شد و توانست به مرحله بعد صعود کند، مصاحبه او را در ادامه ببینید:

 

اما کاسومی ایشیکاوا که سید دوم رقابت‌ها بود با نتیجه ۴ بر ۰ مغلوب WANG Manyu از چین شد. یک اتفاق جالب دیگر در این رقابت‌ها ثبت رکورد طولانی ترین پوئن تاریخ مدرن تنیس روی میز بود که کلیپ آن را در ادامه می‌توانید مشاهده کنید. مطالب مربوط به این پوئن و قوانین مربوط به آن را در مطلب دیگری خواهم نوشت.

 

در دوبل مردان نیز حذف ما لونگ/ژانگ جیکه در برابر برادران کارلسون جز مهمترین نتایج مرحله نخست بود که در این بازی برادران کارلسون با نتیجه ۳ بر ۱ پیروز شدند.

تمرین ما لونگ و شو شین را نیز می‌توانید در ادامه مشاهده نمایید.

 

دیگر ویدئوها به بزودی در کانال آپارات تی تی هیستوری قرار خواهد گرفت.