رقابت‌های تنیس روی میز به اوج هیجان خود خواهد رسید. اولین سری از رقابت‌های پلاتینیوم تورهای جهانی در دوحه قطر از ۲۱ الی ۲۷ فوریه برگزار خواهد شد. مسابقات تنیس روی میز دوحه در شش بخش زیر برگزار خواهد شد:

  • انفرادی مردان
  • انفرادی زنان
  • دوبل مردان
  • دوبل زنان
  • زیر ۲۱ ساله های پسران
  • زیر ۲۱ ساله های دختران

مجموع جوایزی که در این بازی‌ها توزیع خواهد شد، ۲۲۰ هزار دلار است. میز و تور بازی‌ها JOOLA 3000 SC می‌باشد، توپ بازی‌ها نیز DHS 40+*** است.

میز تنیس روی میز

میز تنیس روی میز

سالن برگزاری رقابت‌ها

سیدهای اصلی این رقابت‌ها به شرح زیر هستند:

۰۱) Ma Long
۰۲) Fan Zhendong
۰۳) Xu Xin
۰۴) Zhang Jike
۰۵) Jun Mizutani
۰۶) Dimitrij Ovtcharov
۰۷) Wong Chun Ting
۰۸) Vladimir Samsonov
۰۹) Jeoung Youngsik
۱۰) Chuang Chih Yuan
۱۱) Fang Bo
۱۲) Marcos Freitas
۱۳) Koki Niwa
۱۴) Kenta Matsudaira
۱۵) Li Ping
۱۶) Ahmad Al- Mohannadi

و اما نوشاد عالمیان و افشین نوروزی از ایران نیز در این رقابت‌ها شرکت کردند و در دور مقدماتی حضور داشتند. افشین نوروزی در روز نخست بازی خود را در برابر KONECNY Tomas با نتیجه ۴ بر ۳ واگذار نمود و در دومین بازی خود با نتیجه ۴ بر ۰ در برابر EL HAKIM Rock به برتری رسید ولی از رسیدن به مرحله حذفی مقدماتی باز ماند. از طرفی نوشاد عالمیان در نخستین بازی خود با نتیجه ۴ بر ۲ از سد SUN Chia-Hung گذشت. در دومین دیدار خود با نتیجه ۴ بر ۱ از سد DUDA Benedikt آلمانی گذشت. DUDA Benedikt دارای رنک ۴۴ دنیاست. اما در بازی سوم در دور مقدماتی در برابر DYJAS Jakub از لهستان قرار گرفت که در یک بازی نزدیک با نتیجه ۴ بر ۳ توانست او را شکست دهد. DYJAS Jakub در رنک ۴۱ دنیا ایستاده است.

نوشاد عالمیان در دور بعد با PUCAR Tomislav بازی خواهد داشت که دارای رنک ۱۱۱ دنیاست. به امید موفقیت نوشاد عالمیان در این دیدار که در صورت پیروزی با برنده دیدار مارکوس فریتاس و اشتفن منگل دیدار خواهد کرد.

نگاهی به جدول رقابت‌ها در ادامه خواهیم انداخت. رقابت‌های مرحله پایانی از فردا آغاز خواهد شد و از طریق ITTV قابل مشاهده هستند.

مشاهده می‌کنید که بازی‌های فوق‌العاده‌ای در دور اول انجام خواهد شد. علاوه بر آن تمامی بازیکن مطرح چینی نیز برای کسب مقام نخست در این رقابت‌ها با یکدیگر مبارزه خواهند کرد.

ولادمیر سامسانوف که شرایط چندان مساعدی را در چند تورنومنت اخیر نداشته، در این مسابقات با ماتیاس کارلسون در نخستین دیدار مواجه خواهد شد، آیا او خواهد توانست از این بحران بیرون آید؟