همانطور که اطلاع دارید، ترکیب مربیان تیم ملی تنیس روی میز چین تغییر یافته است و افرادی چون Liu Guozheng، Wang Hao، Ma Ling، Liu Heng و Ma Junfeng به عنوان مربیان بخش مردان برگزیده شده‌اند و همچنین Qin Zhijan به عنوان سر مربی مردان انتخاب شده است. اگرچه با توجه به اینکه Wu Jingping (مربی شو شین، فن ژندونگ، لین گائویوان و …) بازنشسته شده، Xiao Zhan (مربی ژانگ جیکه، فنگ بو و …) نقش جدیدی در بخش زنان بر عهده گرفته (مربی لیو شیون، wang Manyu و chen ke) و Qin Zhijian (مربی ما لونگ و …) ترفیع گرفته است، نگرانی اندکی در مورد مربیان چهار بازیکن اصلی وجود داشته که مربیان جدید برای این بازیکنان انتخاب شده‌اند.

wu Jingping

wu Jingping

به این ترتیب، مربی بازیکنان اصلی به شرح زیر هستند

ما لونگ (Ma Long) »»» ما لین (Ma Lin)

ژانگ جیکه (Zhang Jike) »»» لیو گوژنگ (Liu Gouzheng)

فن ژندونگ (fan zhendong) »»» وانگ هائو (Wang Hao)

شو شین (Xu Xin) »»» وو جینگ پینگ (Wu Jingping)

وو جینگ پینگ نقش خود را در مربیگری شو شین با یک قرارداد دو ساله حفظ کرده است. لیو گولیانگ در این مورد گفته که در این انتخاب‌ها میل شخصی بازیکنان و شناخت متقابل در نظر گرفته شده است.

و اما زمان زیادی تا شروع رقابت‌های قهرمانی جهان باقی نمانده است. در چند روز آینده اطلاعات جامعی از این رقابت‌ها را در سایت قرار خواهم داد.

طبیعتا بازیکنان تیم ملی چین مدعیان اصلی کسب مدال طلا در این رقابت‌ها هستند. در ویدئویی که اخیرا از تمرینان تیم ملی تنیس روی میز چین منتشر شده، بازیکنان این تیم در حال تمرین با صدای بلند بلندگوها در حال پخش تشویق تماشاگران هستند.

در مصاحبه‌ای ژانگ جیکه بیان کرده که تشویق تماشاگران روی عملکردش در رقابت‌های قهرمانی آسیا تاثیر گذاشته است. کلیپی کوتاه از این تمرین را در زیر می‌توانید مشاهده کنید