صبح امروز رقابت‌های رده‌بندی و فینال مردان جهان برگزار گردید. در نخستین بازی ولادیمیر سامسانوف در برابر یون میزوتانی قرار گرفت که میزوتانی با یک بازی تهاجمی توانست بازی را در دست بگیرید و در نهایت با نتیجه ۴ بر ۱ پیروز گردد.

Screen Shot 2016-08-12 at 10.10.34 AM

میزوتانی پس از بازی گفت:

من بسیار خوشحالم! این بهترین حسم می باشد. سامسانوف یک رقیب آسان نیست و ما به خوبی همدیگر را می شناختیم. همینطور که او توانست برگردد و یک گیم را از آن خود نماید و حتی نزدیک بود گیم چهارم را نیز پیروز شود، ولی من تسلیم نشدم و تا آخر ادامه دادم.

سامسانوف گفت:

مسلما از دست دادن برنز المپیک حس خوبی ندارد. احتمالا این آخرین شانس من برای کسب مدال بود و من نمی‌دانم که در المپیک ۲۰۲۰ حضور خواهم داشت یا نه. بعد از مصدومیت در بازی دیما، نتوانستم به خوبی بازی کنم. اگر می‌توانستم برنده گیم چهارم باشم ولی این موقعیت را از دست دادم. تنها آدرنالین به من کمک می‌کرد که ادامه دهم و مصدومیت خود را فراموش کنم.

28309752383_53407717f9_k

در بازی فینال ما لونگ توانست به خوبی کنترل اوضاع را در دست بگیرد و بازی را با نتیجه ۴ بر ۰ پیروز گردد.

Screen Shot 2016-08-12 at 10.10.40 AM

به این ترتیب ما لونگ نیز نام خود را به عنوان گرند اسلم در تاریخ تنیس روی میز ثبت کرد. پس از بازی ما لونگ گفت:

ما به خوبی همدیگر را میشناختیم، این یک بازی و رقابت مهارتی نبود بلکه یک بازی روحی و روانی بود. من در حال دفاع از عنوان خود نبودم به همین دلیل آرامش بیشتری داشتم و فشار کمتری بر روی من بود.

ژانگ جیکه پس از بازی گفت:

گیم نخست بازی بسیار مهم بود که من در رالی ها کند و در بک هند خود ضعیف تر بودم. اگر گیم نخست را می‌بردم، بازی ممکن بود طور دیگری پیش برود. مهارت ما لونگ از من بیشتر بود، به او تبریک می‌گویم.

 

به این ترتیب ما لونگ مدال طلا، ژانگ جیکه مدال نقره و میزوتانی مدال برنز انفرادی المپیک را کسب کردند.

بازی‌های تیمی از امروز بعد از ظهر در بخش زنان آغاز خواهد شد.