چند ماهی است که از برگزاری یک لیگ متفاوت صحبت می‌شود. لیگ تنیس روی میز T2 Asia Pacific در بخش‌های مردان، زنان و تیم‌های ترکیبی برگزار خواهد شد.

۱۲ بازیکن مرد و ۱۲ بازیکن زن در این لیگ حضور خواهند داشت که این بازیکنان انتخاب می‌شوند. جایزه این لیگ بزرگترین عددی است که در دنیای پینگ پنگ با آن سر و کار داشته‌ایم! بله رقابت‌های ۱.۵ میلیون دلاری آسیا اقیانوسیه که در شش ماهه دوم سال ۲۰۱۷ برای نخستین بار برگزار خواهد شد.

در این بازی‌ها تغییراتی نیز نسبت به بازی‌های عادی رخ خواهد داد تا رقابت‌های تنیس روی میز را از لحاظ تماشاچیان نیز با جذابیت‌های بیشتری همراه نماید. سیستم امتیازدهی منحصر بفرد، محدودیت زمانی ۲۴ دقیقه‌ای برای هر بازی و ایده‌های مختلفی که در حال بررسی هستند تا این رقابت‌ها به جذاب ترین شکل خود برگزار شود و این لیگ تبدیل به یکی از لیگ‌های معتبر جهان گردد.

در فصل نخست این رقابت‌ها ۲۲۸ بازی انفرادی بین مردان و زنان برگزار خواهد شد، مکان برگزاری رقابت‌ها هنگ کنگ می‌باشد، در این رقابت‌ها هر بازیکن دو بار شانس کسب جایزه را خواهد داشت.

T2 Apac ولادمیر سامسانوف را به عنوان مدیر بخش بازیکنان برگزیده است. تا کنون ۱۴ بازیکن از ۲۴ بازیکن این رقابت‌ها انتخاب و با آنها قرارداد امضا شده است. 

 

بازیکنان حاضر در T2 Apac

بازیکنان حاضر در T2 Apac

۱۱ بازیکن باقی‌مانده‌اند که بزودی اسامی آنان اعلام می‌گردد.

 

مردان:

۱) Vladimir Samsonov (سامسانوف)
۲) Joo See Hyuk (جو سو هیوک)
۳) Paul Drinkhall (پائول درینخال)
۴) Chen Chien An (چن چین ان)

۵)Jun Mizutani  (میزوتانی)

۶)Aleksandr Shibaev (شیبائف)

Female:

۱) Feng Tianwei
۲) Cheng I Ching
۳) Jeon Ji Hee
۴) Suthasini Sawettabut
۵) Elizabeta Samara
۶) Yang Ha Eun

۷)Matilda Ekholm

۸)Georgina Póta

 

Tibhar نیز مدتی قبل با T2 Apac قرارداد امضا کرده و جز اسپانسرهای این رقابت‌ها شده است. باید منتظر ماند و دید در عمل چنین لیگی به چه شکل برگزار خواهد شد. یکی از اهداف این رقابت‌ها شناسایی چهره‌های تنیس روی میز در سطح جهانی است، مانند بسیاری دیگر از ورزش‌ها که بازیکنان شاخص آنان را اکثریت مردم می‌شناسند.