شب گذشته رقابت‌های یک هشتم نهایی مردان با هیجان فوق‌العاده‌ای برگزار گردید. اولین شوک زمانی آغاز شد که ما لونگ (Ma Long) با نتیجه ۲ بر ۰ از youngsik عقب افتاد ولی توانست به فرم ایده‌آل خود برسد و بازی را با نتیجه ۴ بر ۲ به پایان رساند، البته که این بازی فوق‌العاده نزدیک بود و ما لونگ دو گیم آخر را با نتیجه ۱۳ بر ۱۱ پیروز شد.

شوک دوم بازی‌های دیشب QUADRI Aruna بود که تا دیشب نیز جز شگفتی‌های رقابت‌ها محسوب میگردید که در ابتدا با فورهند تاپ‌های سهمگین خود موفق شد سه بر صفر از تیمو بول (Timo Boll) پیش بیفتند. در ادامه تیمو توانست دو گیم را پیروز گردد و به بازی برگردد اما گیم ششم را در یک بازی نزدیک واگذار کرد تا از گردونه رقابت‌های انفرادی المپیک حذف گردد!

به این ترتیب ما لونگ و QUADRI Aruna فردا ساعت پنج بامداد به وقت ایران به مصاف هم خواهند رفت.

یکی دیگر از بازی‌های حساس بخش بالایی جدول بین میزوتانی  و هوگو کالدرانو از کشور میزبان برگزار گردید که هوگو دائما از سوی طرفداران برزیلی مورد تشویق شدید قرار می‌گرفت. میزوتانی در این بازی با نتیجه ۴ بر ۲ پیروز شد، عملکرد هوگو در این دوره از المپیک فوق‌العاده بوده است.

دیگر بازی بین مارکوس فریتاس و Lei برگزار گردید که مارکوس به راحتی و با نتیجه ۴ بر ۰ پیروز شد تا فردا ساعت ۴ بامداد به مصاف میزوتانی برود.

Screen Shot 2016-08-09 at 11.57.12 AM

در نیمه پایینی جدول رقابت‌ها همچنان هیجان انگیز پیگیری می‌شد. در نخستین بازی دیما در برابر بویان توکیک ایستاد که گیم نخست این بازی ۲۶ دقیقه به طول انجامید و نتیجه این گیم ۳۳ بر ۳۱ به سود بویان به پایان رسید اما دیما توانست در چهار گیم متوالی با نتایج ۱۲ بر ۱۰، ۱۱ بر ۵، ۱۱ بر ۴ و ۱۱ بر ۷ پیروز گردد و در کل بازی را با نتیجه ۴ بر ۱ به سود خود به پایان رساند.

دیما در مورد این گیم گفته است: فکر می‌کنم این طولانی ترین گیم پس از تغییر قوانین بوده است، ناراحت بودم که چرا نتوانستم گیم نخست را با پیروزی به اتمام رسانم اما به خودم گفتم که این فقط یک گیم از هفت گیم ممکن بوده است و من تمام تلاشم را خواهم کرد…

در دیگر دیدار این مرحله ولادیمیر سامسانوف با نتیجه سه بر صفر ازDRINKHALL Paul پیش بود، در گیم چهار نیز ۱۰ بر ۶ از حریف خود پیش بود ولی این گیم را با نتیجه ۱۷ بر ۱۵ واگذار کرد و پس از آن گیم بعدی را نیز ۱۱ بر ۷ از دست داد تا حساب کار ۳ بر ۲ به سود او گردد، در ششمین گیم توانست ۱۱ بر ۸ پیروز گردد تا به مرحله بعد صعود نماید، او در گیم چهارم، هفت game point از دست داد.

دیما و ولادی امشب ساعت ۱۱:۳۰ به وقت ایران به مصاف هم خواهند رفت

در دیگر دیدار های نیمه پایینی جدول نیوا کوکی در برابر وانگ قرار گرفت که این بازی نیز از حساسیت‌های زیادی برخوردار بود و با نتیجه ۴ بر ۳ به سود نیوا کوکی به پایان رسید، دیدار آخر نیز بین کریسان آدرین و ژانگ جیکه برگزار شد و با نتیجه ۴ بر ۰ ژانگ جیکه بازی را به سود خود به پایان رسانید البته که بازی این دو بسیار نزدیک بوده است:

Screen Shot 2016-08-09 at 12.12.10 PM

 

Screen Shot 2016-08-09 at 12.09.17 PM

ژانگ جیکه نیز امشب در برابر نیوا کوکی ساعت ۱۲:۳۰ به وقت ایران بازی خواهد داشت، رقابت‌های این دور را می‌توانید از لینک‌های زیر به صورت آنلاین مشاهده کنید

شبکه روسی

شبکه چینی

اما گیم نخست دیدار بویان توکیک و دیما که ۲۶ دقیقه طول کشید و با نتیجه ۳۳ بر ۳۱ به سود بویان به پایان رسید، رکورد بیشترین پوئن در یک گیم را با ۶۴ پوئن در ۲۶ دقیقه شکست.
33-31_0

همانطور که پیش از این اشاره کردم، در حال حاضر دسترسی به ویدئو ها بسیار محدود است، دو بازی از این رقابت‌ها را در کانال آپارات قرار داده‌ام که می‌توانید آن‌ها را مشاهده و دانلود نمایید. بازی تیمو بول و شیبائف و دیدار ژانگ جیکه و چن چین ان

 

 

برای مشاهده اخبار و ویدئوهای بازی‌ها با ما همراه باشید.