همانطور که در مطلب پیشین اشاره کرده بودم، میو هیرانو (Miu Hirano) توانسته بود دینگ نینگ (Ding Ning) را در یک بازی فوق‌العاده دیدنی با نتیجه ۳ بر ۲ شکست دهد. این بازیکن ژاپنی جوان در بازی نیمه‌نهایی در برابر ژو یولینگ (Zhu Yuling) از چین قرار گرفت که این بازی را اقتدار و با نتیجه ۳ بر ۰ به سود خود به پایان برد ۱۱-۷, ۱۱-۹, ۱۱-۸، او بسیار نزدیک میز ایستاد و هیچگاه از میز دور نشد، پس از بازی در مصاحبه خود گفت:

بسیار خوشحالم که امروز توانستم پیروز شوم، ژو یولینگ بسیار قوی بود و من از کسب پیروزی مقابل او بسیار خوشحال هستم.

ژو یولینگ نیز در مصاحبه خود به سرویس‌های هیرانو اشاره کرد و یکی از اصلی ترین دلایل باخت خود را سرویس‌های خوب او دانست. از سویی دیگر لیو شیون در بازی نیمه نهایی در برابر چن منگ قرار گرفت که در این بازی چن منگ توانست با نتیجه ۳ بر ۱ لیو شیون را مغلوب سازد (۱۱-۸, ۹-۱۱, ۱۱-۸, ۱۳-۱۱) و به دیدار فینال رقابت‌های ووشی راه یابد.

در دیدار فینال که دقایقی پیش به پایان رسید Miu Hirano هفده ساله در برابر Chen Meng قرار گرفت که در این بازی یک بار دیگر هیرانو خود را به جهانیان اثبات کرد و در یک بازی طوفانی توانست با نتیجه ۳ بر ۰ چن منگ را شکست دهد و مدال طلای بازی‌های قهرمانی آسیا را کسب کند.

رقابت‌های قهرمانی آسیا از سال ۱۹۷۲ در حال برگزاری می‌باشد و بجز سال‌های ۱۹۷۴، ۱۹۹۶ و ۲۰۰۵ در تمامی سال‌ها در بخش زنان بازیکنان چینی موفق به کسب مقام قهرمانی شده بودند که امسال نیز هیرانو با شکست سه بازیکن چینی در بازی های یک چهارم نهایی،‌نیمه نهایی و فینال تاریخ‌سازی نمود:

در بخش مردان نیز در نیمه بالایی جدول پس از حذف ما لونگ (Ma Long)، اتفاقات جالبی رخ داده است. نیوا کوکی (Niwa Koki) در مرحله یک چهارم نهایی توانست شو شین (Xu Xin) را با نتیجه ۳ بر ۱ شکست دهد ۳ – ۱ (۶, ۷, -۸, ۶) و به نیمه نهایی راه یابد تا با JEONG Sangeun از کره دیدار نماید، بدین ترتیب حتما یکی از بازیکنان حاضر در فینال غیر چینی خواهند بود، رقابت‌های نیمه پایینی جدول نیز در حال پیگیری می‌باشد.

 

در دوبل مردان تیم فن ژندونگ/لین گائویوان  با شکست ژو یو/فنگ بو توانستند مقام قهرمانی را کسب کنند.

تعدادی از بازی های برگزار شده را در ادامه می‌توانید مشاهده کنید و بقیه بازی‌ها نیز به زودی در کانال آپارات تی تی هیستوری قرار خواهد گرفت :