پس از پایان رقابت‌های انتخابی تیم ملی تنیس روی میز چین در دور دوم برای رقابت‌های قهرمانی جهان، لیو گولیانگ با ۱۲ بازیکن حاضر در دور سوم به صورت جمعی سخن گفت و نکاتی را درباره بازیکنان مختلف اشاره کرد که بازتابهایی را نیز در سراسر دنیا داشته است. عده‌ای این سخنان را دور از احترام می‌دانند و عده‌ای دیگر این سخنان را جز فرهنگ مربیان شرقی می‌دانند، در ادامه ویدئوی سخنان او را با زیرنویس انگلیسی مشاهده می‌کنید:

 

ترجمه این گفتگو را در زیر می‌توانید بخوانید:

شو شین و فن ژندونگ 

عملکرد شو شین و فن ژندونگ عادی بود. آن‌ها هدف رقابتی این مسابقات را از خود نشان ندادند. آن‌ها استاندارد به اندازه کافی بالایی را نشان ندادند. آن‌ها حتی برای پیروزی تلاش نکردند.

شو شین چیزهای جدیدی را امتحان کرد ولی تغییرات اندک بود. سبک او کمی قدیمی شده است. این هشدار به تمامی بازیکنان است. از این به بعد باید چه کاری انجام دهید؟ علی الخصوص پس از آمدن توپ‌های جدید. چطور در چرخه بعدی تنیس روی میز دوام خواهید داشت.

 

xu chenhao، liu dingshuo و ژو یو

برخی بازیکنان نظیر ژو چن هائو، لیو دینگشو بخوبی بازی کردند. آنها روحیه جنگندگی بالایی از خود نشان دادند و تمایل پیروزی آنان، بسیار به آن‌ها کمک نمود و ژو یو نیز خوب بازی کرد.

 

Wang Chuqin و Yu Ziyang

به عنوان دو بازیکن انتهایی جدول، نه تنها بازی‌ها را واگذار کردند بلکه روح جنگندگی آن‌ها بسیار منفی بود. آنها حتی در برداشتن توپ هم بسیار شل و وار رفته بودند. مانند اسکلت رفتار می‌کردند. این چنین روحیه‌ای جایی در تیم مردان ندارد. آن‌ها بایست با تیم B یا حتی تیم زنان در رده پنجم تمرین کنند!

بعضی مواقع شما مشکلات سلامتی یا دیگر مشکلاتی دارید که بایست بر آن‌ها غلبه کنید. اما بایست به مربیان تیم توانایی خود و خواست پیروزی در خود را نشان دهید.

فرصت اینجا وجود دارد، فقط بایست آن را بگیرید. خودتان باید اینکار را انجام دهید. فرصت توسط من داده نمی‌شه، شما بایست آن را بدزدید.

به ژانگ جیکه در سال ۲۰۱۰ نگاه کنید، او می‌جنگید، همچنین شو شین و ما لونگ که جایگزین ما لین، وانگ هائو و وانگ لیچین شدند، با چه چیزی؟ با توانایی و تمایل خودشان.

در آن زمان وانگ لیچین، ما لین و وانگ هائو، قدرتهای بزرگ و دست نیافتنی بودند. بنابراین ژانگ جیکه فرصتی پیدا کرد، و از آن استفاده نمود و پس از آن فرصتی دیگر یافت که باعث شد گرند اسلم گردد.

داستان مالونگ، او به وانگ هائو در ۲۰۱۱ باخت، و شانسش را در ۲۰۱۲ لندن از دست داد. او از زمان چهار ساله بین ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ استفاده کرد. او هیچ تورنومنت بزرگی را در این دوره از دست نداد و در ریو گرند اسلم را بدست آورد.

بنابراین من دنبال کسی هستم که چنان جاه‌طلبی از خود بروز دهد. بجز فن ژندونگ، دیگران پیش خود چه فکری کرده‌اید؟

liang Jinkun ممکن است چنین روحیه‌ای داشته باشد ولی از لحاظ مهارت همچنان دارای ضعف است.

shun kun مهارت را در اختیار دارد و همه بازیکنان از روبرو شدن با او هراس دارند. مهارتت در حالت کلی خیلی خوب است. ولی در هنگام بازی بسیار آرام هستی که دیگران ممکن است فکر کنند که در حال بازی گو(بازی تخته‌ای قدیمی) هستی. گاهی لازم است که خود را رها کنی.

اگر بازیکنان قدیمی را شکست ندهید، فکر می‌کنید که آن‌ها کنار می‌روند؟ بیدار شوید.

دور سوم در ده مارس در شن زن برگراز خواهد شد که تورنومنت بزرگی است. نام این تورنومنت «۱۲ بازیکن برتر روی سطح کره زمین می‌باشد» برخی نیز زیر زمین پنهان شده‌اند. این بالاترین سطح بازی روی کره زمین است.

این آخرین بازی است که می‌توانید توانایی خود را نشان دهید و بلیط رقابت‌های جهانی را از دستان ژانگ جیکه، ما لونگ و شو شین در آورید.