رقابت‌های پینگ پنگ المپیک دقایقی پیش با برگزاری بازی فینال تیمی المپیک به پایان رسید و چین توانست برای سومین دوره پیاپی قهرمان بازی‌های تیمی المپیک گردد.

عصر روز گذشته کره جنوبی در برابر آلمان ایستاد تا برای کسب مدال برنز رقابت‌های المپیک رقابت کنند. ژرمن‌ها ترکیب خود را در این دیدار تغییر داده بودند و باستین اشتگر در نخستین بازی به مصاف youngsik رفت. در این دیدار یانگ سیک توانست سه بر دو باستین اشتگر را شکست دهد. بازی دوم بین جو و دیما برگزار شد که این بازی نیز بسیار نزدیک بود و با نتیجه ۳ بر ۲ به سود دیما به پایان رسید.

در سومین دیدار، اشتگر و تیمو بول در برابر لی سانگ سو و یانگ سیک ایستادند که این بازی نیز با نتیجه ۳ بر ۲ به اتمام رسید و تیم آلمان توانست با پیروزی در این دیدار ۲ بر ۱ از کره جنوبی پیش بیفتد و اما تیمو بول پس از این دیدار به میدان آمد و در برابر جو سو هیوک قرار گرفت او براحتی این بازی را ۳ بر ۰ پیروز شد تا آلمان‌ها به مدال برنز دست یابند.

Screen Shot 2016-08-18 at 5.42.23 AM

فینال بازی‌ها فوق العاده حساس و دیدنی برگزار شد. در نخستین دیدار نیوا کوکی به مصاف ما لونگ رفت که قهرمان المپیک سه بر صفر پیروز بازی شد. در دومین دیدار میزوتانی در برابر Xu Xin قرار گرفت. در این دیدار میزوتانی ابتدا دو گیم را از آن خود نمود سپس شو شین توانست بازی را دو بر دو به تساوی بکشاند، در گیم آخرین در حالی که ژو ژین ۱۰ بر ۷ پیش بود، میزوتانی با گرفتن ۵ پوئن پیاپی برنده این بازی شد تا چین و ژاپن یک بر یک در فینال المپیک مساوی گردند.

در دیدار دوبل، نیوا کوکی و یوشیمورا به مصاف شو شین و ژانگ جیکه رفتند که این بازی فوق‌العاده مهم و حساس برای هر دو تیم بود. با اینکه چینی‌ها توانستند این بازی را ۳ بر ۱ پیروز شوند ولی کار سختی در این بازی داشتند و حتی می‌توانستند بازنده بازی گردند.

در چهارمین دیدار آقای المپیک به میدان آمد و در برابر یوشیمورای جوان قرار گرفت که به راحتی توانست سه بر صفر یوشیمورا را شکست دهد و به همراه تیم چین به مقام قهرمانی المپیک ۲۰۱۶ ریو دست یابد.

Screen Shot 2016-08-18 at 5.47.20 AM

به این ترتیب ژاپن برای نخستین بار در تاریخ بازی های تیمی المپیک خود را بین سه تیم برتر می‌بیند.

Screen Shot 2016-08-18 at 5.52.45 AM

بزودی بازی‌های بیشتری از این رقابت‌ها در کانال آپارات تی‌تی هیستوری قرار خواهم داد.