فدراسیون جهانی پینگ پنگ (ITTF) رنکینگ ماه جولای ۲۰۱۶ را اعلام کرده است که تغییر چندانی در این رده‌بندی به چشم نمی‌خورد. ما لونگ (Ma Long) همچنان رنک نخست را در اختیار دارد. نه نفر اول این رده‌بندی در بخش مردان بدون تغییر مانده‌اند. شاید سقوط تیمو بول (Timo Boll) به رده ۱۴ رنکینگ یکی از مهمترین اتفاقات این ماه باشد که بدلیل عملکرد ضعیت او در تور جهانی کره جنوبی و شکست از Flore Tristan می‌باشد. جدول رده‌بندی نفرات برتر به شرح است:

رنکینگ نفرات برتر تنیس روی میز

نوشاد عالمیان با عملکرد خوب خود در رقابت‌ها اخیر با ۱۶ پله صعود به رنک ۱۰۲ دنیا رسید و نیما نیز با سه پله سقوط به رنک ۱۱۴ جهان دست یافت. افشین نوروزی در جایگاه ۲۱۶ام جای دارد پس از او میدیا لطف‌الهی نسبی و میعاد لطفی به ‌ترتیب در رده‌های ۳۳۳ و ۳۹۵ قرار دارند.

Flore Tristan نیز با عملکرد بینظیر خود در رقابت‌های کره با ۳۳ پله صعود به رنک ۶۷ دنیا رسید.

در بخش بانوان نیز تغییر خاصی رخ نداده است و همچنان لیو شیون (Liu Shiwen) رتبه نخست را در اختیار دارد. البته عملکرد دینگ نینگ در رقابت‌های اخیر تحسین برانگیز بوده است. رده‌بندی رتبه‌های برتر به شرح زیر می‌باشد:

Screen Shot 2016-07-06 at 1.37.28 PM

از بازیکنان ایرانی ندا شهسواری با ۱۶ پله سقوط به رده ۲۷۰ رسیده است. پس از او محجوبه عمرانی، مریم صامت و النا تیتارنکو با رنک‌های ۳۲۹، ۳۶۵ و ۴۸۷ قرار دارند.