در هیاهوی رقابت‌های انتخابی تنیس روی میز چین، مسابقات قهرمانی کشور‌های مختلف نیز برگزار شده و بر خلاف شرق آسیا، رقابت‌های اروپایی نه چندان پر هیجان و با کیفیت به مراتب پایین‌تری انجام گرفت. شایده دلیل اصلی چنین مسابقاتی عدم حضور برخی بازیکنان مطرح در رقابت‌ها به بهانه‌های مختلف می‌باشد. برای مثال در کشور آلمان پاتریک بائوم (Patrick Baum)، پاتریک فرانزیسکا (Patrick Franziska) و باستین اشتگر (Bastian Steger) در رقابت‌های به دلایل مختلف شرکت نکردند و در شروع رقابت‌ها نیز دیما (Dimitrij Ovtcharov) به دلیل مصدومیت از حضور در رقابت‌ها کنارگیری نمود.

به این صورت بازیکنان اصلی باقی‌مانده در رقابت‌ها FILUS Ruwen، Timo boll و MENGEL Steffen که به مراتب از هیجان بازی‌ها کاسته خواهد شد.

در مسابقات قهرمانی ملی آلمان، تیمو بول (Timo Boll) به همراه FILUS Ruwen که یک بازیکن دفاعی است به فینال رسیدند که در دیدار فینال تیمو بول به راحتی توانست از سد FILUS Ruwen بگذرد و مقام قهرمانی را کسب نماید. بازی فینال و یکی از بازی‌های نیمه نهایی این مسابقات را مشاهده/دانلود نمایید.

 

 

 


امانوئل لبشون

امانوئل لبشون

در مسابقات قهرمانی فرانسه امانوئل لبشون (emmanuel lebesson) به همراه کوآنتین رابینات (quentin robinot) به فینال رسیدند. امانوئل لبشون در این بازی موفق شد با شکست رابینات به مقام قهرمانی فرانسه دست یابد. موفقیت او در رقابت‌های قهرمانی اروپا در سال ۲۰۱۶ را از یاد نبرده‌ایم که موفق به کسب مقام قهرمانی اروپا شده بود. بازی فینال و یکی از بازی های نیمه نهایی را می‌توانید در زیر مشاهده/دانلود نمایید.

 

 


و اما مسابقات قهرمانی سوئد، در این رقابت‌ها پار گرل (par gerell) و آنتون شلبرگ (KALLBERG Anton) جوان به فینال رسیدند که در بازی فینال شلبرگ توانست پیروز گردد و مقام قهرمانی را کسب کند. بازی فینال را در ادامه مشاهده کنید.

 


در نهایت، ده پوئن برتر بازی‌های پینگ پنگ زنان در سال ۲۰۱۶ را می‌توانید در ادامه مشاهده/دانلود نمایید.