تنها ۱۴ روز به آغاز رقابت‌های قهرمانی جهان در دوزلدورف آلمان باقی مانده است و نفرات اصلی تیم‌های مختلف مشخص شده‌اند. در این بین تیم ملی آلمان سه ترکیب برای رقابت‌های دوبل مردان تعیین کرده بود که به شرح زیر هستند:

۱. تیمو بول (Timo Boll) – ما لونگ (Ma Long)

۲. پاتریک فرانزیسکا (Patrick Franziska) – جاناتان گروث (Jonathan Groth)

۳. روون فیلوس (Ruwen Filus) – والتر ریکاردو (Ricardo Walther)

دیمیتری اوکچاروف (Dimitrij Ovtcharov) که تا کنون در رقابت‌های انفرادی دیده شده پیشنهاد حضور در رقابت‌های دوبل به همراه جون میزوتانی (Jun Mizutani) یا ولادمیر سامسانوف (Vladimir Samsonov) را داده که این درخواست از سوی فدراسیون تنیس روی میز آلمان رد شده است.

Dima در این مورد گفته: از اینکه شانس حضور در رقابتهای دوبل را با توجه به امکان هم تیمی شدن با میزوتانی ندارم،‌ناامید هستم. به هر حال البته که مانند همیشه بهترین عملکرد خود را در رقابت‌های انفرادی ارائه خواهم کرد.

با توجه به قطعی بودن حضور دو تیم تیمو بول – ما لونگ و فرانزیسکا – گروث، فدراسیون تنیس روی میز آلمان می‌بایست برای دادن شانس به دیما، تیم سوم متشکل از فیلوس و ریکاردو را کنار می‌گذاشت که با توجه به عملکرد خوب آنها در رقابت‌های اخیر، شاید انتخابی نادرست به شمار می‌آمد. از طرفی دیما تجربه چندانی در رقابت‌های دوبل ندارد که نیازمندی هماهنگی کامل دو بازیکن می‌باشد. بارها شاهد حذف بازیکنان قدرتمند در رقابت‌های دوبل در برابر بازیکنان ضعیف‌تری(رنکینگ) که هماهنگی بالاتری داشته‌اند،بوده‌ایم. همچنین انتخاب دیما و میزوتانی به عنوان سومین تیم از نگاه برخی طرفداران تنیس روی میز، تصمیمی ناعادلانه در حق فیلوس و ریکاردو می‌توانست باشد.

با در نظر مجموع این دلایل، شاید بتوان این تصمیم فدارسیون تنیس روی میز آلمان را تصمیم منطقی دانست. البته به صورت صریح پاسخی در مورد دلیل رد این درخواست از سوی فدراسیون داده نشده است .

شایان ذکر است که هر کشوری می‌تواند با دو تیم دوبل در رقابت‌ها حاضر شود که کشور میزبان دارای سه تیم خواهد بود.