رقابت‌های تور افسانه‌های تنیس روی میز در سال ۲۰۱۷ این بار در Metz فرانسه برگزار گردید، این بار در این مسابقات بازیکنان زیر حاضر بودند:

  • Jean Michel Saive
  • Jörg Rosskopf
  • Jiang Jialiang
  • Panagiotis Gionis
  • Christophe Legout
  • Jorgen Persson

این رقابت‌ها در روز ۲۸ آوریل برگزار گردید. در دور گذشته یورگن پرسون موفق شده بود به مقام قهرمانی این رقابت‌ها دست یابد.

در مرحله یک چهارم نهایی این مسابقات جیونیس از یونان که بازیکنی فعال در حال حاضر می‌باشد با نتیجه ۳ بر ۱ در برابر کریستوف لگوت (legout) به پیروزی رسید. از سویی دیگر یورگن پرسون با نتیجه ۳ بر ۱ در یک چهارم نهایی از سد Jiang Jialiang گذاشت

جیونیس

جیونیس

در رقابت‌های نیمه نهایی یورگن پرسون در برابر ژان میشل سیو قرار گرفت که در این بازی ژان میشل با نتیجه ۳ بر ۰ به پیروزی رسید. در دیگر بازی روسکاف با نتیجه نزدیک ۳ بر ۲ از سد جیونیس گذشت تا به فینال رقابت‌های تور افسانه‌ای های تنیس روی میز برسد.

این دو در فینال رقابت‌های قهرمانی اروپا در سال ۱۹۹۲ در اشتوتگارت نیز به مصاف هم رفته بودند که در آن بازی روسکاف موفق به کسب پیروزی شده بود. در بازی فینال این بار نیز روسکاف با عملکرد خوب خود با یک نتیجه نزدیک توانست ۳ بر ۲ ژان میشل را شکست دهد و قهرمان رقابت‌های تور افسانه‌‌ای ها گردد.

روسکاف

روسکاف

 

در رقابت‌های تور اسلونی، نیما عالمیان در یک قدمی کسب مدال قرار داشت که با شکست در برابر باستین اشتگر نتوانست به این موفقیت دست یابد

نیما عالمیان در برابر اشتگر

نیما عالمیان در برابر اشتگر

همانطور که مشاهده می‌کنید، این بازی نزدیک دنبال شد. اما در دیدارهای دوبل تیم ایران موفق شد به نیمه‌نهایی راه یابد و در مرحله نیمه نهایی با یک شکست به مقام سوم این رقابت‌ها رسید:

مقام سوم نیما و نوشاد عالمیان در اسلونی

مقام سوم نیما و نوشاد عالمیان در اسلونی