بیش از صد روز تا آغاز رقابت‌های قهرمانی جهان تنیس روی میز ۲۰۱۷ باقی مانده است. تیم ملی چین از ماه ژانویه سال جاری فرایند انتخاب بازیکنان نهایی خود را آغاز کرده است. این انتخاب در سه مرحله انجام می‌پذیرید. مرخله نخست آن در ماه ژانویه انجام شد که شش بازیکن زیر انتخاب شدند:

Yu Ziyang, Zhou Qihao, Xu Chenhao, Liu DIngshuo, Zhou Kai and Wang Chuqin

در مرحله دوم که از تاریخ هشت الی یازده فوریه برگزار می‌گردد، یازده بازیکن زیر با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت:

۱) Lin Gaoyuan
۲) Zhou Qihao
۳) Yan An
۴) Zhou Yu
۵) Zhou Kai
۶) Shang Kun
۷) Wang Chuqin
۸) Xu Chenhao
۹) Fan Zhendong
۱۰) Liu Dingshuo
۱۱) Liang Jingkun
۱۲) Yu Ziyang
۱۳) Fang Bo
۱۴) Xu Xin

ژانگ جیکه و ما لونگ در این دور رقابت نخواهند کرد و این دو بازیکن در مرحله سوم انتخابی به دیگر بازیکنان خواهند پیوست. از بین چهارده بازیکن بالا، هشت بازیکن برتر انتخاب خواهند شد و دو بازیکن نیز که در بین این هشت نفر حضور ندارند توسط مربیان برگزیده می‌شوند. ده بازیکن انتخاب شده در دور سوم به ژانگ جیکه و ما لونگ خواهند پیوست و رقابت نهایی را برای راه یابی به جمع پنج بازیکن پایانی ادامه خواهند داد.

تا کنون نتایج زیر کسب شده است:

شماره‌ای که در کنار نام بازیکنان نوشته شده است با شماره‌های تصویر بالا مطابقت دارد. تا کنون Zhou Kai با سه پیروزی بهترین عملکرد را داشته که البته به بازیکنان مطرح برنخورده است. جدول برد و باخت‌های بازیکنان نیز به شرح زیر است:

به طور کلی هر یک از کشورها دارای سه سهمیه مرد و زن در رقابت‌های تنیس روی میز قهرمانی جهان هستند، بعلاوه یک بازیکن که دارای رنک زیر ۱۰۰ و یک بازیکن که دارای رنک زیر ۲۰ جهان می‌باشد. به این ترتیب تیم ملی چین دارای پنج سهمیه در رقابت های تنیس روی میز قهرمانی جهان ۲۰۱۷ می‌باشد.